Sukces akcji „Ciągnik dla Tonga”!

Dzięki zaangażowaniu mieszkańca woj. mazowieckiego, pracowników i wolontariuszy naszego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej oraz wsparciu wielu osób z powiatu średzkiego i nie tylko, wypełniony po brzegi darami kontener jest już w drodze do Afryki!

Malawi jest jednym z najbiedniejszych państw świata, w którym gospodarka opiera się głównie na rolnictwie. Mieszkanka powiatu średzkiego wie doskonale, jak trudno żyje się ludności zamieszkującej tamte tereny.
Dorota Pichowicz to wolontariuszka, która od kilku lat działa aktywnie na rzecz ludzi z plemienia Tonga w Nkhata Bay oraz wspiera fundację “Tonga Heritage Band”. Prowadzi tam Otwarty Dom, w którym dzieci codziennie mogą spędzać czas na wspólnych zabawach, zajęciach dydaktycznych lub przygotowywaniu posiłków. Poza organizacją wolnego czasu, dzieci są również dokarmiane, ponieważ często przychodzą głodne i spragnione. Kobieta jest oddana swojej misji i potrafi “zarażać” empatią, dobrem, które czyni każdego dnia dla swoich podopiecznych.

Więcej na temat akcji “Ciągnik dla Tonga” mogą Państwo przeczytać na stronie: https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/sukces-akcji-ciagnik-dla-tonga

PCK w Środzie Śląskiej składa serdecznie podziękowania dla:

Pana Wiesława Hamkały ze Środy Śląskiej za pomoc i użyczenie pomieszczeń do magazynowania paczek przeznaczonych do Malawi,

Pana Roberta Krząpy JB Trans Ciechów za pomoc w załadunku i transport paczek z magazynu ze Środy Śląskiej do Czarnolasu oraz kierowcy Pana Krzysztofa Kroczaka.

Dziękuje również:

Panu Mariuszowi Kargolowi i uczniom PZS Nr 2 w Środzie Śląskiej, Panu Tomaszowi Ruczakowskiemu, Panu Karolowi Miłkowi za pomoc w załadunku wszystkich darów do Malawi oraz samorządowi i mieszkańcom gminy Kostomłoty.

– Przede wszystkim chcemy podziękować wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy przynosili do nas różne rzeczy – odzież, żywność, środki czystości, zabawki, sprzęt AGD,  rowery, sprzęt wędkarski, pralki, art. szkolne i wiele, wiele innych. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Napora, który był inicjatorem wysyłki kontenera, co było nie lada wyzwaniem – podkreśla Mariola Szczepan, kierownik biura Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej.

Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przyłącza się do podziękowań!