#DzienDlaKobiet z PCK „ Być Kobietą ” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu, jest pomysłodawcą i głównym organizatorem wielowymiarowego projektu „DzienDlaKobiet z PCK „Być Kobietą” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Głównym i najważniejszym założeniem jest profilaktyka, promocja i edukacja na temat ważnych aspektów zdrowia kobiet, podniesienie świadomości o konieczności regularnych badań kontrolnych oraz wczesnego wykrywania potencjalnych problemów zdrowotnych. Edukacja i nauka troski o własne zdrowie tak, by jak najdłużej cieszyć się pełnym, aktywnym życiem. Projekt dotyka także aspektów rozwoju, wsparcia, świadomości, problemów kobiet, jak i również samego święta, które obchodzone jest 8 marca.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane kobiety do wzięcia udziału w badaniach, wykładach, prelekcjach oraz innych aktywnościach w ramach wydarzeń, które pomogą w budowaniu świadomości zdrowotnej, relacji, wspólnoty, troski i wsparcia w dbaniu o własne zdrowie i dobrostan.

Dołącz do naszego projektu, aby spotkać inspirujące kobiety, zdobyć nowe umiejętności i wspólnie tworzyć przestrzeń wsparcia i rozwoju. Bądź częścią tej wyjątkowej inicjatywy, która promuje siłę, empatię i wzajemne wsparcie wśród kobiet!

Śledzicie nas na naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej, gdzie znajdziecie szereg informacji na temat nadchodzących wydarzeń i sposobów możliwości zaangażowania się w nasze projekty.

Realizacja wydarzeń odbędzie się w dniach 8-9 i 16 marca we Wrocławiu i jest podzielona na 3 strefy.

STREFA  ZDROWIA BIAŁE MIASTECZKO

8/9.03.2024 r., w godz.12:00-18:00

miejsce: Rezydencja na Dyrekcyjnej ORPEA ( plac parkingowy, budynek główny )

Wrocław, ul. Dyrekcyjna  5-7

Organizacja „Białego Miasteczka” skupia się przede wszystkich na możliwości skorzystania z bezpłatnych kompleksowych badań istotnych dla zdrowia kobiet. Na placu parkingowym przy Rezydencji na Dyrekcyjnej, zostaną rozstawione busy diagnostyczne i punkty pobrań: Cytobus, Osteobus, KrwioBus, badania ciśnienia krwi wraz z konsultacją, badania poziomu cukru wraz z konsultacją, nauka samobadania piersi – edukacja na fantomach, badania podologiczne, trychologiczne, edukacja i   kwalifikacja oraz  zapisy na badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, edukacyjny punkt dotyczący tematyki pierwszej pomocy.

STREFA WARSZTATOWO – WYKŁADOWA:

miejsce: Uniwersytet Wrocławski, Instytut Psychologii ( Aula Uniwersytetu, II piętro)

Wrocław, ul. J. Dawida 1

Wykłady/prelekcje o tematyce zdrowia, rozwoju, wsparcia psychologicznego, wypalenia zawodowego oraz obecnych problemów kobiet, prowadzone przez autorytety w dziedzinie zdrowia, zdrowia psychicznego, rozwoju, dobrostanu psycho-fizycznego kobiet.

08.03.2024 r. ( piątek )

godz. 17.00 – 18.30

dr Katarzyna Serafińska – wykład:

„Współczesna kobieta w bliskim związku. Realia, wyzwania i perspektywy”.

godz. 18.45 –  20.15      

mgr Anna Cieślik – wykład:

Kobiecość w męskim świecie biznesu. Jak mądrze wykorzystać emocje, wrażliwość i troskę do budowania organizacji odpornych na wstrząsy?

 

09.03.2024 r. ( sobota )

godz.10.00 – 11.30

dr Bogna Bartosz –  wykład:

Skąd czerpać psychiczną siłę? Z perspektywy psychologii pozytywnej”.

Godz.11.45 – 13.15

dr  Dorota Chmielewska-Łuczak – wykład

 „ Życie seksualne matek ”.

godz.13.30 – 15.00

dr Małgorzata Włodarczyk – wykład

„ Psychologiczne aspekty okresu okołomenopauzalnego ”

STREFA SPORTU:  Bieg O!Zdrowie Kobiet

Z przyczyn niezależnych od Organizatora oraz w związku ze złymi prognozami atmosferycznymi przypadającymi na dzień organizacji naszego Biegu O!Zdrowie Kobiet w dniu 16 marca, podjęliśmy decyzję o przełożeniu wydarzenia na późniejszy termin. Przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności, jakie mogły wyniknąć z tego powodu. 

Jednakże, pragniemy poinformować, że pracujemy nad ustaleniem nowego terminu. Gdy tylko uda nam się go określić, natychmiast udostępnimy informację.